Stomatolog dziecięcy

Stomatologia dziecięca jest specjalizacją naszego personelu działającego w gabinecie stomatologicznym przy ulicy Rydlówka 44/LU.2 w Krakowie. Nasz dentysta dla dzieci pomoże Państwa najmłodszym przejść przez pierwsze wizyty i zaoferuje metody leczenia zapewniające spokój zarówno samemu dziecku jak i rodzicom.

Wizyta adaptacyjna u stomatologa dziecięcego

Zapraszamy rodziców do odbywania wizyt adaptacyjnych ze swoimi pociechami w gabinecie. Wizyta adaptacyjna, jest wizytą która nie jest połączona z żadnym zabiegiem stomatologicznym a jedynie ma na celu oswojenie się dziecka z otoczeniem, z dentystą, z personelem, a także
z urządzeniami, które na co dzień są wykorzystywane w pracy stomatologa. Wizyta adaptacyjna to świetny zatem sposób na zaprzyjaźnienie się dziecka z gabinetem i tym samym wyeliminowanie – tak powszechnej wśród dzieci – dentofobii.

Wizyty kontrolne

W naszym gabinecie co 4 miesiące prowadzimy bezpłatne kontrole stomatologiczne dla dzieci. Ich głównym celem jest eliminowanie próchnicy, która zwłaszcza u dzieci posiadających zęby mleczne, rozwija się niezwykle szybko.

Leczenie zębów mlecznych u dzieci

O zęby mleczne – wbrew dość powszechnej opinii – należy dbać. Zęby mleczne, zanim wypadną, utrzymują bowiem miejsce dla zębów stałych. Im dłużej dziecko będzie posiadać zęby mleczne, tym mniejsze prawdopodobieństwo rozwinięcia się u niego w przyszłości wady zgryzu. Dlatego należy się troszczyć o zęby mleczne swojego dziecka od najwcześniejszych lat, a nawet miesięcy.

Leczenie zębów stałych u dzieci

W naszym gabinecie przywiązujemy szczególną wagę do profilaktyki i leczenia zębów stałych, które naszym młodym pacjentom mają przecież służyć przez kolejne, długie lata. Dzięki nowoczesnym metodą leczenia oraz zaawansowanej technologii, w tym radiowizjografii (RTG), stomatolog dla dzieci leczy nie tylko zęby stałe, ale także zabezpiecza je na przyszłość przed różnego typu chorobami. Natomiast dzięki stosowaniu wysokiej jakości wypełnień (plomb) leczone zęby wyróżniają się widoczną estetyką.

Lakowanie zębów mlecznych i stałych

Lakowanie zębów (uszczelnienie bruzd) to bezbolesny zabieg profilaktyczny, który ma na celu zabezpieczenie zębów u dzieci przed rozwojem próchnicy. Niemniej jednak zabieg lakowania zębów może też być wykonany u osób dorosłych. U osób, które poddały się temu zabiegowi zalecana jest co kilka miesięcy wizyta kontrola, podczas której oceniana jest szczelność laku, czyli plastycznego materiału nakładanego na powierzchnie żujące. Zaleta zabiegu jest również to, że zaraz po jego wykonaniu dziecko może normalnie spożywać posiłki i pić.

Fluoryzacja

To profilaktyczny, bezbolesny zabieg stomatologiczny polegający na stosowaniu preparatów z fluorem na zęby, celem zabezpieczenia ich przed rozwojem próchnicy. Stosowany w trakcie zabiegu fluor wzmacnia zarówno tkanki zęba, jak i uodparnia je na działanie kwasów znajdujących się w jamie ustnej. Podobnie neutralizowany jest też wzrost bakterii wywołujących próchnice. Dodatkową zaleta fluoryzacji, jest fakt, iż usuwa ona nadwrażliwość zębów.

Lapisowanie

To zabieg polegający na impregnowaniu zębów mlecznych u dzieci za pomocą azotanu srebra. Dentysta dziecięcy wykonuje go w sytuacji, kiedy nie ma już możliwości zastosowania leczenia zachowawczego i standardowego wypełnienia, plomby. W takich okolicznościach ząb musiałby być usunięty, ale dzięki temu, że można go zaimpregnować to nie musi być on usuwany, co z punktu widzenia dzieci, stresu jaki przeżywają w związku z takim zabiegiem, stanowi istotną korzyść. Zabieg lapisowanie zębów (malowanie zębów) jest zupełnie bezbolesny. Jedyny mankament stanowi fakt, iż zęby po zaimpregnowaniu czernieją, choć z praktycznego punktu widzenia nie ma to znaczenia, albowiem zęby mleczne i tak po czasie wypadną i zrobią miejsce dla zębów stałych.

Znieczulenie

W trakcie przeprowadzanych w gabinecie zabiegów stomatologicznych stosujemy różnego typu znieczulenia począwszy od żeli znieczulających po znieczulenia dożylne, które są przeprowadzane na życzenia pacjentów, pod opieką anestezjologa.

Odbudowa zębów u dzieci

Przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie stomatologii, protetyki i implantologii zajmujemy się również odbudową zębów u dzieci, których zęby w trakcie grania np. w piłkę czy jazdy na rowerze uległy złamaniu, pęknięciu, ukruszeniu, czy też wybiciu. W zależności od przypadku stosujemy preparaty z fluorem, korony, materiały kompozytowe, itp.